Nasze przedszkole przyłączyło się do projektu ekologicznego miesięcznika Bliżej Przedszkola, EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE. Projekt polega na podejmowaniu różnorodnych akcji na rzecz naszej planety, aby już od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach chęć do działania i pokazać, że każdy ma wpływ na kondycję Ziemi i jest za nią odpowiedzialny.

Dzieci z grup Wiewiórki i Jeżyki, podejmując miesięczne wyzwania w ramach projektu, już we wrześniu stworzyły Zieloną Salę , przygotowując tym samym przyjazne środowisku otoczenie. Obchodząc Dzień Drzewa, który przypada w październiku, zwrócono uwagę na ochronę drzew i oszczędzanie papieru, dlatego stworzyliśmy kąciki makulatury. W listopadzie dzieci zadbały o zapylające owady, tworząc dla nich bezpieczną przestrzeń do zakładania gniazd i zimowania, w formie hoteli dla owadów. Wykonując wyzwanie na miesiąc grudzień, powstał Ptasi bar, służący dokarmianiu ptaków w okresie zimowym. W styczniu dzieci przygotowały Pożeracza zakrętek, aby móc dalej zbierać nakrętki, dzięki którym łączymy ideę pomagania innym z działaniami na rzecz ochrony środowiska.